Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Saç Ekimi: FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ VE TEK TEK AŞAMALARI

GREFT ALIM İŞLEMİ, Saç Ekimi‘nde en son yöntem olan FUE yöntemi daha az iz bırakan ve daha fazla Greft sayısına ulaşılan yöntemdir. FUE yömtemi, mikro cerrahi motor yardımıyla, hastanın saç yapısına bağlı olarak 0.7 veya 0.8 mm çapında mikro cerrahi uçlarla(punch) çıkarılmaktadır. Buradaki amaç donör bölgeye zarar vermeden maksimum greft elde edilmektir. Punch (FUE motor ucu) aparatı bir motora bağlı olup motorun devri istenildiği gibi ayarlanabilir. Fue Motoru, saçın sıklık durumuna göre belirli aralıklarla greft alabilmekte olup, alım yapan kişinin bu işte profesyonel olması gerekmektedir. Aksi takdirde hem kök sayısı yetersiz olabilir hem de donör bölgede yer yer kalıcı boşlukların oluşmasına neden olabilir. Bir kök (Greft ) 1,2,3,4’lü saç teli barındırır ve alım aşamasında açılar iyi ayarlanmazsa, sahip olan greftleri parçalayarak, yetersiz sayılarla başarısız bir sonuca varılabilinir.
Bu yüzden daha önce ektirmiş kişilerin sonuçlarını ve memnuniyetlerini görmeden saç ekimi yaptırılması, sürprizlerle karşılaşmamıza sebep olabilir.
Kısacası FUE motoru ve kök alan kişinin başarısı sayesinde sayıyı maksimuma çıkarabiliriz.

DİZİM İŞLEMİ, FUE yöntemiyle alınan kökler aynı zamanda tek tek ayrıştırılarak dizilir ve ekime hazır bir şekilde soğutucuda ekim işlemine kadar bekletilir. Bu işlemde tekli çoklu ve karışık saç kökleri ayrı ayrı dizilir ve ekim esnasında uygun bölgelere ekilir.

SAÇ ÇİZGİSİ hastanın kendi yüz şekline göre ayarlanır ve ona göre saçlar şekillenir. Yanlış çizilen bir saç çizgisinin geri dönüşü yoktur ve kişiyi mutsuz edebilir.

KANAL İşlemi, Greftlerin alım işlemi bitikten sonra uygulanan yöntemdir. Kanal işlemi greftlerin ekileceği bölgenin belirlenmesidir. Bu işlem sırasında saç köklerinin çıkış yönleri ve sıklıkları ayarlanır. Kanal yönleri hastanın daha önceki saçları ne yöneyse o tarafa doğru uzamaları ve böylece istedikleri yöne kullanmaları sağlanır.

SAÇ EKİMİ işlemi son uygulamadır. Fue yöntemi ile alınan ve yönlerine göre kanalları açılan kökler, doğal görüntü sağlamak için dizimleri yapılarak ayrıştırılan saç kökleri (tekliler çoklular gibi), hastanın uygun bölgelerine itina ile zedelemeden nakledilerek saç ekim işlemi son bulur.

*Her bir aşama saç ekimi sonuçlarını etkilediğinden dolayı, mutlaka profesyonel ve sonuçlarını görebileceğiniz bir ekiple saç Ekimi gerçekleştirmeniz çok önemlidir.

PRP (Platelet Rich Plazma) nedir?

PRP yöntemi ile hastanın kendi kan hücrelerinden elde edilen karışım saç köklerine enjekte edilir. Bu sistemle kanın içinde bulunan büyüme faktörlerinin saç derisini etkileyerek saçı doğal yoldan uzamasını sağlanmaktadır. PRP de verilen kanın içinde bulunan VEGF hormonları, saç köklerinde yeni kan damarlarının oluşmasını hızlandırarak saç kökünün daha iyi bir şekilde beslenmesini sağlamak için kullanılır. Böylece yeni ekilen saç köklerinde beslenme sorunu ortadan kalkmakta ve böyle bir risk kalmamakta olduğu için güçlenmeleri hızlanmaktadır. PRP işlemi saç ekiminden 40 gün sonra saç çıkışını hızlı ve sağlıklı olması amaçlı uygulamaktayız.

*Es Saç Ekimi olarak, Saç Ekimi yaptığımız hastalara herhangi bir ücret aladan Prp işlemi uygulamaktayız.

 

Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.